Vnitřní konflikty

Vnitřní konflikty

Vnitřní konflikty zásadním způsobem určují naše mentální rozpoložení

V některých případech si tyto rozpory uvědomujeme a dokážeme je sebereflexí zpracovat, rozklíčovat náš vnitřní rozpor a následně jednat v souladu se svým přesvědčením.

Zásadnější roli hrají naše nezpracované vnitřní konflikty

Ty, které bývají skryté hluboko v podvědomí.
Nesoulad v nás se odehrává na nevědomé úrovni a obranný mechanizmus naší mysli, nám nedovolí přímo nahlédnout na náš vnitřní konflikt. Je to pro nás do značné míry ohrožující, takže vnitřní konflikt popřeme, bagatelizujeme, vytěsníme. Působením těchto obranných mechanizmů odsuneme vnitřní konflikt a nespokojenost do podvědomí. Následně dostáváme na nevědomé úrovni signály, že s námi něco není v pořádku, nejsme ve svém středu, nejsme na sebe dostatečně napojeni a můžeme pak lehce “startovat na první našlápnutí” na přicházející životní situace.
Znáte to, chcete si víc užívat volného času, ale rodina nebo práce to neumožňují.

Co s tím?
Pomocí terapie identifikujeme části vnitřního konfliktu. Klient si je pojmenuje a doslova je mezi sebou pod vedením terapeuta seznámí. Zdánlivě je to až moc jednoduché, bláznivé, nepochopitelné, ale podle mých zkušeností, naše konfliktní části o sobě  navzájem vlastně ani nevědí. Nevědí jaká je úloha a potřeba té části, která si chce užívat volného času a jaká je úloha a potřeba části druhé, která je pro rodinu nebo práci. Výsledek terapie je pro klienta velmi ulevující.

ONLINE APPOINTMENT

Book your appointment now and get $5 discount.

MAKE APPOINTMENT
LATEST POSTS
MOST VIEWED
TEXT WIDGET

Here is a text widget settings ipsum lore tora dolor sit amet velum. Maecenas est velum, gravida vehicula dolor

CATEGORIES

© Martin Tůma | zásady ochrany osobních údajů | zásady cookies | webdesign